POLANA V3

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/polnet/ftp/weterynaryjne/matydezynfekcyjne/includes/menu.inc).

89,86 zł netto

ZAKRES STOSOWANIA

POLANA V3 jest przeznaczona do dezynfekcji:

  • pomieszczeń inwentarskich dla zwierząt i znajdującego się w nich wyposażenia
  • obiektów ogrodniczych, tj. pieczarkarnie, szklarnie
  • obiektów weterynaryjnych
  • środków transportu służących do przewożenia zwierząt
  • obiektów otwartych, tj. rampy załadowcze i wyładowcze, miejsca przetrzymywania zwierząt przed ubojem, wystawy, targi itp.
  • pomieszczeń dla zwierząt oraz ich wyposażenia w ogrodach zoologicznych
  • mat i basenów w śluzach sanitarnych

WŁAŚCIWOŚCI BIOBÓJCZE

posiada szerokie spektrum działania dezynfekcyjnego: skutecznie niszczy bakterie gram-dodatnie i gramujemne, grzyby, wirusy WŁAŚCIWOŚCI FIZYKOCHEMICZNE

  • łatwo miesza się z wodą w dowolnych proporcjach
  • roztwory robocze środka nie wykazują właściwości korozyjnych, nie są agresywne w stosunku do metali, szkła, ceramiki, tworzyw sztucznych, gumy, drewna.

SKŁAD

Formaldehyd, glutaral, czwartorzędowe związki amoniowe.

SPOSÓB UŻYCIA

Dezynfekcje prowadzi się przez rozpylenie środka na powierzchniach obiektu i wyposażeniu technologicznym z wyłączeniem inwentarza, produktów i wyrobów gotowych. W pomieszczeniach inwentarskich po zakończeniu procesów dezynfekcji przed wprowadzeniem zwierząt należy wywietrzyć pomieszczenie (otworzyć okna, drzwi, włączyć wentylatory). Roztwory robocze przygotowuje się przez dodanie odpowiedniej ilości środka POLANA V3 do odmierzonej ilości wody.

Dezynfekcje na powierzchniach gładkich (np. metale, glazura, tworzywa sztuczne, ściany pokryte farbami zmywalnymi itp.): Przeprowadzać roztworem o stężeniu 1,0%. Stosować 1 litr roztworu na 3–4m² powierzchni. Przed spryskaniem roztworem dezynfekcyjnym powierzchnia winna być wcześniej umyta z użyciem środków powierzchniowo czynnych.

Dezynfekcje na powierzchniach porowatych (np. beton, ściany nie pokryte farbami zmywalnymi, itp.) Przeprowadzać roztworem o stężeniu 1%. Stosować 1 litr roztworu na 3-4m² powierzchni. Przed spryskiwaniem roztworem dezynfekcyjnym powierzchnia winna być wcześniej umyta z użyciem środków powierzchniowo czynnych.

Maty i wanny dezynfekcyjne

Stosuje się roztwór o stężeniu 1,0%. Wymiana płynu 1–2 razy w tygodniu, w zależności od stanu zanieczyszczenia.

Dezynfekcja powietrza

Preparat rozpylać w stężeniu 1% w postaci aerozolu. Stosować 1,5–2 litrów środka na 1000 m³ kubatury. Nie stosować w obecności zwierząt i roślin!